Seminarium Platformy IUSER - 31 marca 2016 r.

 

Inteligentne Urządzenia i Systemy Energetyki Rozproszonej

 

Komitet Sterujący Platformy IUSER zaprasza na Seminarium z cyklu Projekty członków Platformy, które odbędzie się 31 marca 2016 (czwartek) o godz. 16:00 w Sali Senatu, Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, Plac Politechniki 1.
Prezentację Wdrożenie AMI w Energa-Operator bazą dla rozwoju globalnych produktów technologicznych przedstawi Paweł Pisarczyk, Grupa Atende.

Zostaną omówione następujące zagadnienia:
• MDM, MDG, UDP - pierwsze w Polsce systemy dla Smart Grid
• Oprogramowanie dla koncentratora z wynikiem 97% skuteczności odczytu danych
• Software Defined Meter jako wynik projektu Demonstrator+
• ZKB - pierwsze masowe wdrożenie systemu operacyjnego Phoenix-RTOS
• Projekt UPGRID - nowe funkcjonalności dla istniejącej technologii

 

Osoby zainteresowane odziałem prosimy o przesłanie potwierdzenia obecności z podaniem nazwy firmy i nazwiska (nazwisk) na adres iuser@ire.pw.edu.pl

Paweł Pisarczyk, prezes zarządu w firmach Atende Software i Phoenix System, jest absolwentem Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW. Ma ponad 20-letnie doświadczenie na rynku IT w tworzeniu oprogramowania i pracy badawczej.
Jest autorem systemu operacyjnego czasu rzeczywistego dla Internetu Rzeczy Phoenix-RTOS, a także autorem i współautorem ponad 40 publikacji naukowych i licznych artykułów. Od niedawna pełni funkcję przewodniczącego zarządu Sekcji Inteligentnych Sieci - Smart Grids Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji.